Fibercement dış cephe kaplama
Çevre ve insan dostu olan fibercement dış cephe kaplama malzemesi, yapısındaki pek çok özellik sayesinde insanların hayatını bir hayli kolaylaştırmaktadır. İç ve dış cephe kaplama levhaları arasında farkını ortaya koyan fibercement, gerek fiyat avantajı gerek yanmaz özelliği gerekse de dayanıklı yapısından dolayı pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu konuda, özellikle de Deko Samsun birçok rakibinin arasından kolaylıkla sıyrılabilmektedir. Samsun dış cephe kaplama denince akla ilk gelen yerler arasında bulunan firmamız, fibercement dış cephe kaplamasının hem satışı hem de uygulamasında çok önemli işlere imza atmıştır. Peki, fibercement kaplama neden tercih edilmelidir? Bu çok önemli kaplama türünün kullanım alanları nelerdir? Gelin şimdi, o detaylara şöyle bir göz atalım…


Fibercement kaplama neden tercih edilmelidir?
Fibercement kaplama, hem işçilik bakımından hem de zaman açısından kişilere oldukça kolaylık sağlamaktadır. Bu kaplama türü, mimari gelişmelerin yanında, sektörel ihtiyaçlar için de son derece uygundur. En önemli özelliklerinin başında, enerji verimliliği sağladığı gelmektedir. Ayrıca, olası bir yangında hiçbir şekilde de tutuşmamaktadır. Yangının ilerlemesini engelleyecek yapısı da bulunmaktadır. Bununla birlikte, içeriğinden dolayı suya karşı yüksek dirence sahip olduğunu da vurgulamak isteriz.


Fibercement, birçok desende ve yüzeyde üretilmektedir. Bundan dolayı, istenilen görsel özelliği kolay bir şekilde sağladığını da belirtmek isteriz. Fibercement kaplama ayrıca, gerek klasik gerekse de modern tasarımlarıyla uyumlu olarak uygulanabilmektedir. Bunun yanında işlenebilme özelliğinin bulunduğunu da söylemek isteriz. Bu özelliği sayesinde, farklı çizgilerde olan cephe tasarımları, en güzel şekilde gerçeğe dönüştürülebilmektedir. Bu kaplama türü, hem ideal hem de oldukça kullanışlıdır.


Fibercement kaplama ürünlerini, pek çok yüzey kaplama türlerinden ayıran üstün özellikleri bulunmaktadır. Bu bağlamda fibercement, uzun zaman bakım gerektirmemekte, hem teknik hem de görsel özelliklerini ilk günkü gibi devam ettirmektedir. Ayrıca, birden fazla da boyanabilme özelliğine sahiptir. Böylece kişiler, istediği yüzeyi ya da bölgeyi, istediği su bazlı olan dış cephe boyası ile çok farklı renklerde boyatma özgürlüğüne de sahip olmaktadır.
Fibercement, son derece dayanıklı cephe kaplama malzemelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çimento ve de homojen rijit yapısından dolayı, iklim koşullarına da bir hayli dayanıklıdır. Bununla birlikte, yıpranmalara karşı olan direnci de oldukça fazladır. Ayrıca, haşere barındırmadığını da belirtmek isteriz.


Fibercement kullanım alanları
Samsun dış cephe kaplama denildiğinde hemen aklımıza gelen kaplama türlerinden olan fibercement, pek çok alanda da kullanılmaktadır. O alanları şu şekilde sıralayabiliriz:


• Çatı altı kaplamaları
• Sandviç panel şeklinde olan ara bölme duvarları
• Seperatörler
• Prefabrik bina iç ve dış cephe duvar kaplamaları
• Betonarme bina iç ve dış cephe duvar kaplamaları
• Tavan ve ara kat şase kaplamaları
• Çelik konstrüksiyon yapılar


Sizler de, fibercement dış cephe kaplama malzemesinin farkına yakından şahit olmak ve hem zaman hem de mali açısından kar elde etmek istiyorsanız, Deko Samsun her daim yanınızda, bunu hiçbir zaman unutmayın. Uzman ekibimiz ile birlikte, sizlere en hızlı şekilde yardımcı olabilmemiz için bizlere iletişim numaralarımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.