Fibercement tüm dünyada ortak olarak kullanılan lif takviyeli çimentodan elde edilmiş mamül ürünlerini tanımlayan bir isimdir. Levhaların ortak özellikleri inorganik veya organik olmak üzere yapılarda bazen de her ikisinde birden lif bulundurularak bağlayıcı eleman olarak çimento kullanılması işlemidir. Hekimboard markası altında üretilen levhalar iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılıyor. Levhaların enleri standart olarak 1250 milimetredir. Boyları ise 2500 milimetre ve 3000 milimetre olarak üretilebiliyor. Taleplere göre standart boyutlar dışında ara ölçüler de kullanılıyor. Levhalar bilinen tüm yüzeylerde taban, iç, dış ve tavan olmak üzere güvenle kullanılıyor. Karadeniz Bölgesi’nde Samsun Hekimboard olarak firmamızdan Hekimboard’un ürünlerinin her birini temin edebilirsiniz.


Neden Hekimboard Yapı Malzemeleri Tercih Edilmelidir?
Hekimboard firması Türkiye’de ilk otoklavlı fibercement üreticisi olma özelliğini gösteriyor. Kullanılacak alanlara göre üretilen levhalar özellikle iç ve dış mekan uygulamalarında farklı çeşitleri barındırıyor. 2 farklı kategoride değerlendirilebilen levhalar kullanım alanlarına göre iç ve dış olmak üzere farklı yüzey görünümlerinde üretiliyor. Dış levhalardan kasıt özellikle atmosfer şartlarına direkt olarak maruz kalabilecek levhalar anlamına geliyor. Levhaların her birinin genel formülasyonları aynıdır. Levhaların ısıl uzama değerlerinin en alt seviyede kalabilmesi için farklı katkı maddeleri kullanılıyor. Firmamız Samsun Hekimboard olarak Hekimboard firmasının sağlamış olduğu tüm yapı malzemelerinin tedarikçisi konumundadır. Üretilen levhalar TS EN 12467 standartlarında A kategori olarak üretiliyor. İç levhalar atmosfer şartlarına doğrudan maruz kalmıyor.


Samsun Hekimboard Hakkında
Hekimboard firmasının üretmiş olduğu tüm levhalar doğal maddelerden elde edilerek insan ve doğa dostu olarak tasarlanıyor. Kesinlikle asbest ve insan sağlığına zararlı olabilecek maddeler kullanılmıyor. Yangına karşı dayanıklı olarak üretilen malzemeler EN 13501-1 A1 sınıfı yanmaz yapı malzemeleridir. Oluşabilecek yangın durumlarında çevreye ve insan sağlığına zararlı herhangi bir gaz emisyonu bulunmuyor. Firmamız Samsun hekimboard olarak bölge bazlı yetkili bölge tedarikçisidir. Yapı itibarıyla malzemeler betonarme binalara oranla neme karşı dayanıklıdır. Yoğun olarak nemli iklimlerin yaşandığı bölgelerde malzemeler güvenle kullanılabilir. Malzemeler hiçbir şekilde ultraviyole ışınlardan etkilenmeyecek şekilde üretiliyor. Malzemelerin yapısında bulunan hammaddeler atmosfer şartlarına göre oldukça dayanıklıdır.

Hekimboard için bize ulaşabilirsiniz tıklayın