Dış Cephe Kaplama Hizmeti

Günümüz koşulları altında yüksek katlı binalarda ya da konutlarda kötü hava şartları yüzünden dış yüzeylerin etkilenmemesini sağlamak ve en az zararı görmesi amacıyla dış cephe kaplaması yapılmaktadır. Halk ağzında mantolama işlemi olarak da bilinen bu sistemde aslında birbirinden farklı teknikler kullanılmaktadır. Samsun Dış Cephe Kaplama

Mimari görünümü katkıda bulunduğu gibi yapıların estetik bir görüntü elde etmesine etken olan dış cephe kaplama işlemlerinde ses, su ve ısı yalıtımı imkanı da bulunmaktadır. Bu şekilde binaların ömürlerinin daha uzun olması sağlanmaktadır. Dış cephe kaplamasında kullanacak fibercemenet ürünler binanın tasarımına ilave olarak dış görünümü ile birebir ilgili olarak seçilmektedir.

Dış Cephe Kaplamasında Kullanılan Ürünler

Genelde dış cephe kaplamalarında kullanılan ürünler ahşap, kompozit, granit, doğaltaş, alüminyum Amerikan saiding, yalı baskı ve cam şeklinde olan kaplama çeşitleridir. Bina dış cephesini yaptıracak olan kişilerin bütçelerine en uygun fiyatları seçebilme avantajıyla bir çok çeşidi bulunan kaplama malzemelerinde biz fibercement kullanıyoruz. Bina üzerinde herhangi bir ekstra yük oluşumuna meyil vermeden hafif malzemeler kullanılarak yapılan diş kaplamalar da binaların korunması hedeflenerek, bunun dışında estetik bir görünüm katmakta sunulmaktadır.

Dış cephe kaplamaları ile binalar yağmurdan etkilenmeyecek, kar ve rüzgâra karşı daha dirençli olacak ve güneşin vermiş olduğu zararlı etkilerden de korunacaktır. Binalar üzerinde yapılan dış kaplamalar da ekstra bir zengin görünüm kazandıran kaplama malzemelerinde fibercement malzemeleri kullanmamızın nedeni hem görünüm hem de konfor ve rahatı birada sunmasından kaynaklanmaktadır. Dış cephe kaplamalarında kullanılacak olan malzemelerin çeşitlerine göre fiyatları da değişmektedir.

Dış Cephe Kaplama Uygulamaları Nasıl Yapılır
Nefes alma kabiliyetine ve su buharının geçirgenlik değeri en iyi olan fibercement dış cephe kaplama malzemeleri nde en iyi yalıtım levhası olarak adlandırılabilmektedir. Dış cephe kaplama malzemeleri ile fibercement ürünlerini kullanmadan önce bina ile ilgili keşif işlemleri yapılır. Kullanılacak olan malzemenin içeriğine, binanın dış yüzey yapısının uygun olup olmadığı değerlendirilir. Teknik bakımdan yeterli olup olmadığına bakılır.

Seçilecek olan malzemelerde uzun yıllar kullanılabileceği göz önünde bulundurularak dayanıklı ve sağlam maddeler kullanılmaya çalışılır. Yaptığımız tüm dış cephe kaplamalarına firmamız garantisi verilmektedir. Estetik görünümle birlikte bütçenize en uygun dış cephe kaplama hizmetini almak istediğinizde firmamız ile temasa geçebilirsiniz.